Jdi na obsah Jdi na menu
 

Archiv aktualit

Příspěvky

Podzimní prodej ovocných stromků je v plném proudu

16. 10. 2017

Jako každým rokem vrcholí zahrádkářská sezona prodejem ovocných keřů a stromků. Letošní podzim zatím moc zahradnickým pracím nepřeje, ale podle předpovědi počasí by se to konečně v polovině října mělo zlepšit.
V letošní nabídce budou nabízeny téměř všechny druhy ovocných stromků a keřů. Ze zajímavosti vybírám např. bílou moruši, brusinky, rakytník, aronii či muchovník. Z běžných druhů jsou nabízeny jabloně, hrušně, švestky, ryngle, třešně či višně, dále meruňky, broskve a nektarinky.  Rovněž si vyberete z nabídky rybízu a angreštu a to buď stromkových anebo i keřových. I nabídka maliníků je minimálně v 5 odrůdách, včetně remontantních.
Z okrasných rostlin je tradičně pestrá nabídka keřových a popínavých růží. Dále je možno si vybrat v prodejní částí kontejnerované okrasné keře a jehličnany.
Veškerý nabízený materiál pochází od českých školkařů, u ovocných stromků ze školního statku a ovocné školky v Opavě. To zaručuje velmi dobrou aklimatizaci materiálu po výsadbě.  Při prodeji Vám ráda poradí a prodejnou provede naše profesionální zahradnice Ivetka.
Těšíme se na Vaší návštěvu a přejeme Vám příjemný nákup.

 

Iveta Mutinová vystavuje své fotografie v Dolní Lomné

15. 7. 2017

vernizaz-iveta-029.jpgFotoreportáž Petra Piechowicze z vernisáže  výstavy Ivety Mutinové pod názvem "Krása jednoduchosti" konané dne 14.5.2017 v Restauraci a galerii Hospůdka Doma v Dolní Lomné.

 

Zdeněk promoval na Mendelově univerzitě v Brně

1. 7. 2017

promoce-11.jpg

Fotografie ze slavnostního aktu uvidíte zde.

 
Více zde | Rubrika: Archiv aktualit | Fotografie: Promoce | Komentářů: 0

Zdeněk Mutina úspěšně dokončil studia na Lesnické a dřevařské fakultě Mendelovy univerzity v Brně

22. 6. 2017

diplom-001-n.jpg

 
Více zde | Rubrika: Archiv aktualit | Komentářů: 0

Zahájení jarního prodeje

24. 3. 2017

Věřím, že všichni, kteří jsme se těšili na letošní jaro, jsme se konečně dočkali. Teploty nám začínají stoupat a i na základě toho jsme zahájili drobný jarní prodej ovocných a okrasných stromků a keřů již v pondělí 6. 3. 2017. Věřím, že Vás naše nabídka kvalitního sadebního materiálu jako vždy zaujme. Prodej stromků a keřů je doplněn prodejem balených substrátu a volně ložené mulčovací kůry. Rovněž Vám nabízíme možnost odkoupení palivového dřeva.
Prodejní doba je během měsíce března upravena tak, že otevíráme z důvodu ranních rehabilitací vedoucí prodejny až v 9 hodin, ale za to nás můžete navštívit až do 16 hodiny odpolední.

Pondělí až pátek 9.00 - 12.00 13.00 - 16.00
Sobota 9.00 - 12.00  

Těšíme se na Vaši návštěvu.

 

Zahradnice a fotografka Iveta Mutinová v Televizním informačním kanálu Bohumín

18. 2. 2017

 

Interfotoklub Vsetín 2016

26. 1. 2017

ivetka-predani.jpg

V loňském roce jsem se zúčastnila 29. ročníku mezinárodní soutěže s padesátiletou tradicí Interfotoklub Vsetín 2016. V tomto ročníku bylo přihlášeno a hodnoceno neuvěřitelných 1 057 fotografií od 109 autorů a 15 fotoklubů ze 44 zemí světa.

Prezidentem této soutěže byl jmenován prof. Mgr. Jindřich Štreit, dr. h. c. Mezi třemi porotci byla zvučná jména jako Garik AVANESIAN z České republiky, Andrey YURLOV ze Slovenska a Josef DANYI z České republiky. Vyhodnocování fotografií probíhalo nekonečné hodiny. Nakonec bylo uděleno 61 ocenění pod patronací asociací umělecké fotografie FIAP, IAAP a ČFFÚ.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v neděli 22. ledna 2017 na zámku ve Vsetíně. Jsem velice potěšena, že jednu z cen jsem obdržela v této obrovské konkurenci i já. Získala jsem bronzovou medaili mezi jednotlivci v hodnocení fotoklubů. Zde bylo hodnoceno celkem 229 fotografií. Svého ohodnocení si velice cením a to i z důvodu, že mé veškeré fotografie vznikají v analogovém fotoaparátu, bez jakékoliv počítačové úpravy. Jejich kouzlo a výsledek se pak objeví až při jejich zpracování ve fotokomoře.

foto200.jpg

 

diplom200.jpg

 Zde přikládám svůj diplom a ohodnocenou fotografii.

(klikněte na obrázek pro zvětšení)

 

 Pro zájemce o zhlédnutí více než 100 kusů soutěžních fotografií je zde možnost návštěvy až do 5. března 2017 v prostorách Vsetínského zámku a v prostorách Staré radnice na Horním náměstí. Přeji všem krásný kulturní zážitek.

 

Iveta Mutinová

 

Prodej ovocných stromků zahájen

3. 3. 2014

Letošní jaro vypuklo velmi brzo a naše firma proto reaguje zahájením jarního prodeje ovocných stromků a keřů dříve, než obvykle. Takže Vás rádi přivítáme v našem zahradnictví již od 3. března 2014.

 

Bilance 2013

1. 1. 2014

Čas letí a opět je tu bilancování.

Proto mi dovolte, abych shrnul naše letošní působení naší firmy během letošního, vcelku náročného roku .

 

Opět Vás rádi uvítáme v našem zahradnictví

18. 10. 2013

Dovolte mi, abych Vám tímto pozval k návštěvě a případnému nákupu ovocných a okrasných dřevin v areálu našeho zahradnictví.

Jako každým rokem i v roce letošním pro Vás máme připravený bohatý výběr ovocných stromků a keřů, včetně růží. První část již máme založenou, takže již je možno u nás nakoupit téměř veškerý ovocný materiál. Kdo bude mít  zájem o nabídku kompletní, bude vítán v pátek  18.10. 2013 odpoledne, to bude sortiment doplněn o zbývající druhy a odrůdy. Rovněž je u nás možné zakoupení volně ložené mulčovací kůry.

A ještě doplním pár údajů k letošním pracím.

Ke  30.11. 2013 bude ukončena výsadba Izolační zeleně v městě Bohumín. Musím se přiznat, že letošní velmi extrémní výkyvy počasí nám daly pořádně zabrat. Jarní výsadba probíhala téměř celá v 10-15 cm vrstvě vody, aby tyto „bažiny“ následně vystřídaly velmi vysoké teploty a suché prázdninové měsíce.  Takže vysázené stromy stály několik 10 dnů v rozehřáté vodě, která se následujícími vedry rychle vypařila a udělala se zeminy neprodyšnou „krustu“. I z těchto důvodu dnes naleznete část vysázených stromů suchých. Všechny tyto stromy by měly být ještě v podzimním termínu vyměněny.

Jinak v rámci arboristiky máme za úkol jen v letošním roce provézt ošetření téměř 1000 ks stromů na celém území města Třince.  Práce zahrnují v téměř 50 % provedení výchovných řezů na mladých stromech do výšky cca 12 m, dále se jedná o provedení bezpečnostních, redukčních a zdravotních řezů. Rovněž budou instalovány dynamické bezpečnostní vazby a budou provedeny kontroly vazeb provedených v minulých letech.  Podobné práce byly během prázdnin provedeny i na dvou památných stromech v Ostravě a byla ošetřena většina mladých stromů na hřbitově v Ostravě – Zábřehu. Zde byly bezpečnostními řezy ošetřeny i obrovské lípy a rovněž zde byla instalována na jedné lípě trojnásobná dynamická vazba.

No a samozřejmě je naší povinností vyplývající se smlouvy s Mě Ú Třinec provádění údržby zeleně na 32 ha ploch na území tohoto města. Takže většinu času, téměř trávíme právě v Třinci.  Zde probíhá poslední, pátý letošní pokos se sběrem a odvozem pokosené trávy. Pravděpodobně se vzhledem k již zahájenému opadu listí plynule přejde k jeho sbírání a k jeho likvidaci. Do konce roku bude ještě nutno pokácet několik uschlých a nebezpečných stromů.

Takže, jak sami vidíte, práce je víc než dost. Už se i tak troch těšíme na zimu, bude trochu volného místa na provedení drobných oprav na používaných strojích, které si letos opravdu ani na chvilku neměly čas vydechnout. A o našich zaměstnancích ani nemluvě. Proto bych chtěl právě jim za letošní výkon opravdu poděkovat a věřím, že vzájemná spolupráce v dalších letech bude pokračovat minimálně stejně dobře jako v roce letošním.

Zdeněk MUTINA