Jdi na obsah Jdi na menu
 

Archiv aktualit

Příspěvky

Návštěvní kniha na našich stránkách

20. 4. 2013

Vážení návštěvníci a zákazníci,
na našich stránkách jsme nově zavedli veřejnou návštěvní knihu, kde můžete vyjádřit své postřehy a případné připomínky k naší práci. Každý názor, ať pozitvní, či negativní, je pro nás přínosem a budeme se jím dále zabývat. Předpokládáme však, že toto fórum se nestane příležítostí pro nevkusné, vulgární a neopodstatněné příspěvky. Na takové nebudeme reagovat a z tohoto fóra je budeme ihned odstraňovat.

Psát můžete zde a uvítáme podpis autora příspěvku.

 

Jaro 2013 v našem zahradnictví

9. 4. 2013

Po dlouhém čekání a dlouhé zimě se má konečně v následujícím týdnu přece jenom ukázat jaro. My jsme na Vás připraveni a hned od pondělí 8.4.2013 bude zahájen drobný prodej ovocných stromků a keřů. Prodejní doba bude do konce dubna v pondělí – pátek od 8do15 hodin s polední přestávkou od 12 do 12.30. V sobotu bude otevřeno od 8do 12 hodin. V tomto týdnu by měl být rovněž zahájen prodej substrátu, který máme přislíbeny hned z kraje týdne.

A co je u nás nového?
 
Během jarních měsíců naše firma uspěla ve dvou výběrových řízeních a to na údržbu hřbitovů na území města Bohumína a to ve Skřečoni a na Záblatí. To nás velice potěšilo a jsme rádi, že se naše aktivity pomalu vracejí i na území města Bohumína, kde máme základnu. Druhé výběrové řízení bylo na realizaci a údržbu mobilní zeleně na celém území města Třince. Tady budeme mít za úkol vysadit a udržovat 26 kameninových nádob, 26 truhlíků, 21 závěsných nádob na sloupy a 5 květinových systémů. Celkem bude vysázeno cca 900 ks letniček a bezmála 600 ks pelargonií. Věřím, že se naše výsadby budou líbit a že přispějí značnou měrou ke zkrášlení ploch města Třince.

Nevlídného počasí jsme mezitím využili pro provedení Výchovných řezů na celkovém množství 168 kusech mladých lip pro Městskou část Ostrava – Jih. A ve městě Třinci dokončujeme průklest keřů a keřových skupin.

 

Informace pro zahrádkaře

19. 3. 2013

Drobný prodej ovocných a okrasných dřevin bude pokračovat i letos, hned jak to počasí dovolí, zatím pravděpodobně od úterý 2.4.2013. Věřím, že si u nás vyberete kvalitní materiál za velmi slušné ceny. Prodejní doba bude jako vždy od 8 -15 hodin, v sobotu od 8 -12 hodin. V případě zájmu o návštěvu mimo prodejní dobu prosím o tel. kontakt. Těšíme se na Vás.

 

Zimní práce pomalu končí

19. 3. 2013

Jistě nejen my, ale všichni společně netrpělivě  vyhlížíme jaro. Letošní zima nás zaskočila již první sněhovou nadílkou koncem října 2012 a s malými přestávkami pokračuje až do konce března 2013. Jako kdyby chtěla ohraničit a vymezit období, kdy je doporučeno zákonem provádět kácení a ořezy stromů a keřů. Takže my s úspěchem dokončujeme právě tyto práce.

 

A s chutí pokračujeme

11. 2. 2013


reference-trinec-n.jpgPo krátké sváteční vánoční pauze jsme hned začátkem ledna opět nastoupili na provádění zimních prací spojených s komplexní údržbou města Třince.

Provedly se nezbytné kácečky a pokračuje se likvidací a radikálním zmlazením přestárlých a zanedbaných keřů. Rovněž probíhá likvidace silně promrzlých a proschlých keřových skupin.
Během měsíce února budou rovněž zahájeny odborné práce na solitérních keřích i na keřových skupinách.

V průběhu volnějších zimních měsíců se zároveň intenzivně věnujeme opravám strojů a mechanizace, kterou budeme zanedlouho potřebovat při jarním hrabání trávníku a při kosení trávy.

Proto věřím, že budeme na zahájení hlavní sezony co nejlépe připraveni a že nás blížící se jaro nezaskočí. Už aby to bylo.


Zdeněk Mutina
Rudolf Maléř 

 

Zahradník Ota Maňák - jak ho někteří neznáte. Hudebník, poeta, divadelní herec...

23. 12. 2012

... a 21.prosince 2012 v kině K3 v Bohumíně na svém vánočním koncertu promluvil do srdcí mnoha zpřízněných duší...
Fotogalerii z koncertu můžete vidět tady.

ota2012_057.jpg

 

Izolační zeleň Bohumín v médiích

29. 11. 2012

oko_2012-21-7-nahled.jpgPo Televizním informačním kanálu Bohumín se věnují masívním výsadbám v Bohumíně i městské noviny OKO. Článek si můžete přečíst po kliku na miniaturu.

 

Výsadby izolační zeleně na lokalitě Tovární jsou ve finále

20. 11. 2012

toavarni_04.jpgVýsadby izolační zeleně na lokalitě Tovární jsou ve finále.

I přes velmi nepříznivé počasí konce října se nám podařilo v rámci harmonogramu prací ukončit 1. část výsadby izolační zeleně v požadovaném termínu, který byl do konce listopadu 2012.

 

Reportáž TV MARKO o zahájení akce "Výsadba a regenerace izolační zeleně v Bohumíně"

4. 11. 2012

 

Poděkování Svazu zakládání a údržby zeleně

5. 10. 2012

banner2_nahled.jpgVážení a milí sponzoři Lipové ratolesti, dovolte nám jménem organizátorů a soutěžících ještě jednou vyjádřit upřímný vděk za Vaši obětavou podporu soutěže mladých zahradníků.
čtěte více...